Drinki na weselu

Ładnie udekorowany drink to połowa sukcesu...


Dekorowanie (garnirowanie) drinków to dość istotny element w pracy barmana. Dzięki temu koktajle nie tylko lepiej się prezentują, ale również lepiej smakują - ozdoba drinka może być swiętną przynętą dla oka. Należy pamiętać o tym, że dekoracja drinka powinna podkreślać jego charakter, z drugiej zaś strony należy być ostrożnym, aby nie doszło do przerostu formy nad treścią. 

Sposób garnirowania drinków ogranicza tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia i dostępność produktów. Tropikalne koktajle najlepiej dekorować owocami egzotycznymi jak arbuz, kiwi, ananas, kumkwat, karambola, physalis, pitahaya, ale doskonale sprawdzają się również do tego cytryny, pomarańcze, limonki, winogrono, jabłka czy owoce sezonowe takie jak truskawki, maliny, jeżyny, wisienki, czereśnie. Dysponując różnorodnością produktów można dać się ponieść fantazji pamiętając, aby elementy dekoracji smakowo i optycznie pasowały do danego napoju. Ważną rolę w dekoracji odgrywają również kolorowe słomki, mieszadełka, szpadki czy też parasolki oraz inne ozdobne elementy.

Są jednak drinki, które nie powinny być zbytnio udekorowane i przy których obowiązują sztywne zasady dotyczące sposobu ich garnirowania. 

Pracując jako barmani na weselu musimy przyznać, że największą popularnością cieszą się właśnie te drinki, które są bajecznie kolorowe i fantazyjnie udekorowane.