„Drink-Bar na weselu to był absolutny hit!”

– z takimi stwierdzeniami spotykamy się bardzo często po imprezach jakie realizujemy.

 

Aby uświetnić najpiękniejszy dzień w życiu, jakim jest zawarcie związku małżeńskiego coraz więcej Młodych Par decyduje się na wynajęcie barmana. Jest to z pewnością świetny pomysł, który sprawi, że ten dzień będzie niezapomniany i pełen wrażeń nie tylko dla Młodej Pary, ale również dla ich gości. Drink-bar zamienia imprezę na pełną kolorów i wyszukanych smaków, przełamuje stereotypy i zmienia kulturę picia, daje gwarancję świetnej zabawy gości. Barmani tworzą nie tylko drinki, ale całą atmosferę przyjęcia nierzadko występując w roli wodzirejów.

Wiele osób zastanawia się ile taka atrakcja może kosztować? Otóż ceny są naprawdę różne i wszystko zależy od tego co barman lub firma barmańska ma do zaoferowania. Nie wszyscy świadczą swoje usługi na tym samym poziomie i należy o tym pamiętać wybierając tą formę atrakcji. Ukazane w tym artykule ceny są oczywiście orientacyjne dlatego przedstawiamy je w pewnych zakresach.

 

Sama obsługa jednego barmana może kosztować od 500 do 700zł. Spotkaliśmy się również z tańszymi ogłoszeniami, ale na próżno oczekiwać w tym przypadku profesjonalnego podejścia do organizacji drink-baru. Dobry barman po prostu „się ceni” i naprawdę nie ma sensu szukać oszczędności. Należy pamiętać, że jest jeszcze masa innych rzeczy, które wpłyną na cenę końcową: miejsce przyjęcia, ilość gości, zapewnienie mobilnego drink-baru, odpowiedniego szkła do drinków, zapasu lodu, alkoholi, likierów, syropów barmańskich, napojów, soków, owoców, ziół, przypraw do drinków i innych oferowanych atrakcji jak np. Pokaz Flair.

 

Cena usługi barmańskiej warunkowana jest zatem kilkoma czynnikami, które należałoby wziąć pod uwagę. Może więc po kolei.

 

Ważne jest to gdzie odbędzie się przyjęcie, co wiąże się z dojazdem barmana oraz jaka jest planowana ilość gości. Wiadomo, im więcej gości na imprezie, tym więcej barmanów potrzebnych do obsługi. Z doświadczenia można przyjąć, że wesele na 100 osób obsłuży jeden barman, lecz ze wzrostem ilości gości weselnych należałoby rozważyć pracę np. dwóch barmanów, ewentualnie barmana z pomocnikiem. Jest to niezwykle ważne, gdyż usprawnia to działanie baru i podnosi jakość obsługi gości. Nie do przyjęcia jest przygotowywanie drinków na zapas, każdy powinien być stworzony na oczach zamawiającego.

Wynajmując profesjonalistę otrzymujemy często nie tylko usługę, ale także profesjonalne stanowisko pracy wraz z wyposażeniem. Barmani zazwyczaj posiadają przenośne bary, które można ustawić w najbardziej dogodnym miejscu. Cena wynajęcia barmana, który przywiezie ze sobą bar i szkło wahać się będzie w przedziale 900-1200zł., a koszt obsługi dwóch barmanów (z barem i szkłem) od 1200 do 1800zł. Zależy to też od tego z jakim barmanem mamy do czynienia. Czy pracuje tylko w stylu klasycznym, czy może working-flair.

 

Od liczby gości zależą również koszty alkoholu do drinków, soków i napojów gazowanych, syropów, owoców, ziół, odpowiedniego zapasu lodu. To czy potrzebne produkty zapewnia barman, czy też Młoda Para jest często kwestią do ustalenia. Im więcej gości na przyjęciu, tym spożycie większe. Należy też ustalić menu i wybrać rodzaje alkoholu, które będą potrzebne. Musimy pamiętać o tym, że nie powinniśmy tutaj zbytnio oszczędzać. Skoro decydujemy się na taką atrakcję, dajmy możliwość gościom spróbowania wielu różnych drinków lub koktajli począwszy od tych egzotycznych a skończywszy na klasycznych mocniejszych trunkach. Drinki cieszą się bowiem dużym powodzeniem nie tylko wśród kobiet, ale i wśród męskiej części gości. Wszyscy bardzo chętnie eksperymentują i testują kolejne drinki, o czym świadczą kolejki do drink baru na weselu. Kolorowe i bezalkoholowe koktajle to również atrakcja dla dzieci oraz dla osób, które nie gustują w alkoholu.

 

Barmani, lub agencje barmańskie często oferują Młodym Parom usługę kompleksową polegającą na przejęciu wszystkich obowiązków dotyczących organizacji drink-baru. Jeżeli zatem nie macie czasu zajmować się organizacją alkoholu barowego, napojów, owoców, szkła, dużej ilości lodu - możecie to oddać w ręce profesjonalistów. Często Młoda Para ma problem, aby zdobyć niektóre produkty. Jeżeli zlecimy to komuś kto ma doświadczenie i kontakty np. z dostawcami, unikniemy stresu i niedomówień a jednocześnie zaoszczędzimy czas i pieniądze. Przerabialiśmy wielokrotnie różne scenariusze i musicie nam uwierzyć, że jest sporo do zrobienia by uruchomić drink-bar z prawdziwego zdarzenia.

 

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę będzie z pewnością dodatkowa atrakcja w postaci Pokazu Flair, czyli nowatorskiej sztuki obsługi gości przez barmana polegającej na przyrządzaniu koktajli uatrakcyjnione o efektowne ewolucje różnymi przyrządami barmańskimi począwszy od butelek, shakerów, szklanek po wszelkiego rodzaju przyrządy barmańskie, a wszystko w rytm odpowiednio dobranej muzyki. W takim pokazie barmańskim jest również miejsce na atrakcje pirotechniczne. Zabawa z płomieniami, polegająca na żonglowaniu płonącymi butelkami, zakończona efektownym pluciem ogniem z pewnością zachwyci gości weselnych. Cena takiego pokazu może się wahać w cenach od 800 do nawet 2000zł. Barmani często oferują również inne atrakcje jak na przykład konkursy dla gości.

 

Gdybyśmy tak wszystko zebrali razem to ceny są naprawdę zróżnicowane. To od Was zależy jednak jaką opcję wybierzecie. Jedno jest pewne – na przyjęciu weselnym drink-bar obsługiwany przez profesjonalnych barmanów jest strzałem w dziesiątkę, a goście zawsze odchodzą od niego z przepysznym koktajlem oraz uśmiechem na twarzy. Zarówno kobiety uraczone delikatnym drinkiem, przystrojonym kompozycją owoców, jak i panowie gustujący
w mocniejszych trunkach znajdą coś dla siebie.

 

Zdecydowanie polecamy taką atrakcję!

BAR-BARMANI