Weselny drink bar, czyli co warto wiedzieć

Organizacja drink-baru na przyjęciu weselnym wbrew pozorom nie jest takim łatwym przedsięwzięciem. Pomimo tego, że na rynku usług barmańskich
jest dość spora konkurencja, warto uważnie przyjrzeć się każdej ofercie ze względu na dużą rozbieżność cenową. Oferty barmańskie nie powinny być oceniane jedynie przez pryzmat "okazyjnej" ceny. Warto zatem zagłębić się w temacie i sprawdzić co oferują barmani lub agencje barmańskie.

mobilny drink-bar


Na rynku można spotkać barmanów, którzy świadczą swoje usługi, ale nie są w stanie zapewnić np. drink-baru. Jeżeli już znajdziecie ofertę barmana z barem, warto spojrzeć jak ten mobilny drink-bar wygląda. Zestawione stoły nie prezentują się profesjonalnie, nie mówiąc już o "pomysłowości" niektórych barmanów w tworzeniu dziwnych konstrukcji przypominających bar. Jeżeli już wybraliście ofertę z drink-barem warto dopytać się, czy na przykład barmani oferują regał z półkami na alkohole pozwalający wyeksponować produkty dostępne w barze. Regał nie jest koniecznością, ale z pewnością będzie się ładnie komponował z całą strefą barową.

szkło do drinków


Bez szkła niestety się nie obędzie. Jeżeli barman nie posiada własnego szkła, często proponuje, aby zapewniła go sala weselna. Hmm... jak dotąd nie spotkałem sali weselnej oferującej wiele rodzajów szkła, a przecież drinki powinny być podawane w odpowiednim do swojego radzaju naczyniu. Barmani powinni przynajmniej posiadać kieliszki koktajlowe i do shotów, szklanki typu long, hurricane oraz old fashioned.

lód do drinków


Trudno sobie wyobrazić przyjęcie weselne, na którym barman będzie serwował drinki bez lodu lub bardzo go oszczędzając. Samemu też trudno byłoby zorganizować odpowiednią ilość lodu na dość duże przyjęcie. Dlaczego? Należy wiedzieć, gdzie można kupić większą ilość lodu, zorganizować jego transport i przechowanie. Barmani powinni posiadać specjalne termoboxy, które zapewnią optymalną temperaturę. Ciekawym pomysłem jest również korzystanie z tzw. "suchego lodu".

obsługa barmańska


Praca barmanów nie polega tylko na rozlewaniu alkoholu do szklanych naczyń. Dobrzy barmani powinni nie tylko znać skład drinków, smak różnych alkoholi, wykazywać się umiejętnością właściwego dobierania i mieszania składników, ale również posiadać odpowiednie cechy osobowościowe. To one mają magnetyczną moc i sprawiają, że goście przychodzą do drink-baru z coraz większą przyjemnością i częstotliwością. Zadaniem barmanów jest wprowadzenie gości w przyjazny i specyficzny klimat baru, który na długo zapadnie im w pamięci. Profesjonalni barmani z pewnością warci są swojej ceny i należy o tym pamiętać decydując się na drink-bar na swoim przyjęciu weselnym.

ilu barmanów powinno obsługiwać wesele?


Jeden, dwóch a nawet trzech - wszystko zależy od ilości gości na przyjęciu. Najczęściej przyjęcia weselne obsługiwane są przez dwóch barmanów, ewentualnie przez barmana i pomocnika (bar-back). Wszystko po to, aby zapewnić szybki serwis, gdyż nawet jeden profesjonalny i znający się na swojej pracy barman nie będzie w stanie rozładować kolejki, gdy przy barze pojawi się duża grupa spragnionych gości. Goście nie powinni zbyt długo czekać na swojego drinka, dlatego bardzo często proponujemy, aby przyjęcie było obsługiwane przez dwóch barmanów.